fbpx

 + Terapia bólowa

Wiele osób boryka się z przewlekłymi dolegliwościami, którym towarzyszy pojawiający się ból, utrudniający funkcjonowanie. Terapia bólowa to system działań mających na celu znaczne obniżeniu lub całkowite pozbycie się tego problemu. Bardzo ważny etap w leczeniu stanowi diagnostyka, która pomaga w odnalezieniu przyczyny powstałego bólu. Ustalenie indywidualnego planu terapii pozwala na skuteczną walkę z dolegliwościami i osiągnięcie satysfakcjonujących efektów.

+ Czym właściwie jest ból?

Ból można określić jako reakcję organizmu na bodziec, którego działanie jest odbierane jako dyskomfort, czyli nieprzyjemne uczucie. Ból kojarzony jest z czymś nieprzyjemnym i nieprawidłowym, ale jest to także system obronny – daje informację o temperaturze, która może uszkodzić nasze ciało, czy zbyt silnym ucisku na tkanki. Ból możemy podzielić na ostry, czyli taki, który pojawia się pod wpływem działania silnego nagłego bodźca. Jest on reakcją obronną organizmu. Istnieje także przewlekły ból, który sprawia, że pobudliwość komórek organizmu zmienia się, powstają nowe połączenia nerwowe i mamy do czynienia ze zjawiskiem tak zwanej pamięci bólowej. Istnieje powiedzenie, że do bólu można się przyzwyczaić. Nic bardziej mylnego! Receptory bólu cały czas odbierają bodźce w ten sam sposób, jedynie sam dyskomfort może stawać się słabszy lub silniejszy. 

+ Terapia manualna w walce z bólem

Nasze tkanki są narażone na uszkodzenia mechaniczne. Liczne schorzenia dają objawy w postaci odczuwania bólu w różnych obszarach ciała. Terapia manualna pozwala na odnalezienie odpowiednich punktów o nadmiernej pobudliwości i przez ich opracowanie daje możliwość znacznego obniżenia reakcji bólowych organizmu. Dzięki przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu i badaniu diagnostycznemu możliwe jest dostosowanie leczenia do każdego pacjenta, aby uzyskać jak najlepsze efekty terapii. 

Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami

NAPISZ DO NAS