Dieta jest odpowiednim sposobem odżywiania dla każdego człowieka. Aby zachować zdrowie warto dostosować ją do swojego trybu życia. Powinna zawierać wszystkie składniki odżywcze, które pełnią rozmaite funkcje – budują, biorą udział w procesach życiowych, regulują.

Kalorie

Każdy produkt spożywczy posiada określoną wartość energetyczną, czyli ilość energii jaką jest w stanie przyswoić z niego organizm. Jeśli przyjmujemy zbyt dużą ilość takiej energii w porównaniu do zapotrzebowania, organizm odkłada zbędne obecnie zasoby na później. Organizm czerpie energię najpierw z węglowodanów, a następnie z tkani tłuszczowej, gdzie znajdują się jej zapasy.

Poniżej możliwości

Jeśli chcemy pozbyć się zbędnych kilogramów, dobrze jest uwzględnić w diecie deficyt kaloryczny. Przyjmujemy wtedy mniejszą ilość kalorii niż uwzględnia zapotrzebowanie, aby organizm pobierał energię z zapasów zgromadzonych w tkance tłuszczowej.

Dieta pod kontrolą

Ważne, aby dostarczać organizmowi odpowiednią ilość składników odżywczych, nawet przy zmniejszonej kaloryczności. Warto skorzystać z porady dietetyka, który ustali najlepsze możliwości i ułoży dostosowany do naszych potrzeb jadłospis.

Efektywny minimalizm

Jeśli chcemy pozbyć się zbędnych kilogramów wypada zastosować deficyt kaloryczny. Oczywiście dobrze jest wdrożyć regularną aktywność fizyczną, ale czasami same treningi nie wystarczą. Wraz z dietetykiem można ustalić najlepszy dla nas program żywieniowy i często treningowy, aby obie rzeczy szły razem w parze.

W naszym studio otrzymasz fachową opiekę także w kwestii żywienia. Trenerzy doradzą jak odpowiednio suplementować poszczególne składniki odżywcze oraz kiedy najlepiej je przyjmować. Wraz z naszym zespołem specjalistów zadbamy, abyś osiągnął wymarzone efekty!

Photo by Jennifer Burk on Unsplash