Zabiegi masażu mogą stanowić świetne uzupełnienie naszego treningu, a podczas kontuzji właśnie dzięki terapii manualnej możemy szybciej wrócić do formy, aby na nowo móc rozpocząć w pełni bezpieczne ćwiczenia. Właściwie co dokładnie naszemu ciału (i nie tylko) dają zabiegi manualne? Same korzyści!

Relaks dla mięśni

Dzięki odpowiednim chwytom stosowanym podczas zbiegu masażu zmęczone treningiem mięśnie mogą „odczuć” znaczną ulgę. Bolesność na pewno zmniejszy się, a regeneracja będzie przyspieszona dzięki napływowi do tkanek świeżej porcji krwi, która da odżywienie mięśniom i sprawi, że szybciej będą na nowo w pełni gotowe do wytężonej pracy.

Przyspieszenie metabolizmu

Masaż pozwala organizmowi na szybsze oraz skuteczniejsze odprowadzenie metabolitów. Komórki naszego ciała pozbędą się tego co nie jest im potrzebne na rzecz przyjęcia składników odżywczych, dzięki którym będą mogły przeprowadzać reakcji potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Nowa skóra

Pierwszą barierą, która ma bezpośredni kontakt z rękoma terapeuty jest skóra. Masaż działa jak łagodny peeling – pozbywamy się martwej warstwy naskórka, daje nam odżywienie skóry poprzez polepszenie ukrwienia, a także poprawia jej napięcie i elastyczność.

Napraw to skutecznie

Przy wielu kontuzjach, czy dolegliwościach należy rozważyć skorzystanie z terapii manualnej. Odpowiednio stosowane techniki przyniosą ulgę, a podczas konsultacji terapeuta na pewno wybierze i omówi z nami najlepszą formę leczenia po wcześniejszej diagnozie problemu.

Coś dla ducha

Relaksacyjna forma masażu pozwoli na początkowo pobudzenie, a później znaczne wyciszenie układu nerwowego, dzięki czemu poczujemy się spokojniejsi i w pełni odprężeni. Warto skorzystać z tej właśnie terapii po ciężkim, zabieganym dniu, czy przy doskwierającym nam zmęczeniu. Wyciszenie dla ciała przyniesie także te same skutki dla sfery psychicznej.

Masaż daje ogromne korzyści naszym tkankom – zarówno tym zdrowym, jak i chorym. Warto przekonać się na własnej skórze i zobaczyć jak manualna forma terapii oddziałuje na nasz organizm. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie – i dla ciała i dla ducha!

Photo by Toa Heftiba on Unsplash