Aktywność fizyczna jest niezbędnym elementem w zachowaniu zdrowia dla każdej grupy wiekowej. Z wiekiem często zmienia się poziom koordynacji ruchowej, wydolność czy siła mięśniowa. Szczególnie w starszym wieku warto zapewnić sobie dawkę aktywności fizycznej dostosowanej do swoich potrzeb.

Zmiany

Wiek seniorski oznacza dla ciała wiele zmian, które wiążą się z destrukcją tkanek. Spada wydolność, a także siła oraz masa mięśniowa, słabnie również koordynacja. Często występują problemy z ruchomością stawów, warto więc wdrażać odpowiednie ćwiczenia w celu poprawy jakości życia.

Dla każdego

Trening EMS jest świetną formą aktywności, która dostosowana jest do każdej grupy wiekowej. Charakteryzuje go przede wszystkim pełne bezpieczeństwo oraz możliwość dostosowania ćwiczeń do trenującego. Dzięki temu trening z elektrostymulacją może być także rewelacyjną możliwością dla seniora.

Komfort i bezpieczeństwo

W naszym studiu zawsze czeka na Ciebie trener, który czuwa nad przebiegiem całego procesu treningowego. W studiu przebywa zawsze tylko jedna osoba ćwicząca, co daje pełny komfort podczas treningu. Trener zwraca szczególną uwagę na prawidłową technikę wykonywanych ćwiczeń, dzięki czemu trening zawsze jest w pełni bezpieczny. Brak użycia dodatkowego obciążenia powoduje, że stawy nie ulegają przeciążeniu, co dla seniorów jest szczególnie ważne.

Stymulacja mięśni

Wraz z wiekiem zmienia się struktura tkanek, także mięśnie ulegają znacznemu osłabieniu i tylko dzięki stałej aktywności fizycznej możemy zachować siły. Trening EMS pobudza mięśnie do działania “podwójnie”, ponieważ oprócz wykonywanych ćwiczeń dociera do nich także impuls generowany z maszyny. Mięśnie pracują intensywnie, dzięki czemu znacznie wzrasta efektywność treningu.

Aktywność fizyczna jest ważna w każdym wieku dla zachowania pełnej sprawności. Ważne, aby ćwiczenia były odpowiednio dobierane dla danej grupy wiekowej. W naszym studiu trenerzy dostosują trening do indywidualnych potrzeb, aby był w pełni efektywny, a co najważniejsze dla grupy seniorów bezpieczny!