Pojęcie treningu siłowego kojarzone jest z dźwiganiem ciężarów oraz z kulturystyką. Faktycznie często ta forma treningowa wygląda właśnie w ten sposób i stosowane są do niej dodatkowe obciążenia zewnętrzne. Jednak nie zawsze trening siłowy musi równać się z dźwiganiem ciężkich przyrządów.

Bez hantli i sztangi

Nasze ciało może nauczyć się świadomie angażować dane partie mięśniowe bez użycia zewnętrznego obciążenia podczas treningu. Powinno się nawet zacząć właśnie od takiej formy, aby przed dodatkowym utrudnieniem wzmocnić nieco mięśnie i przygotować je do wytężonej pracy. Ćwiczenia statyczne angażujące odpowiednie grupy mięśniowe są świetnym sposobem na rozpoczęcie swojej przygody treningowej.

Napięcie pod kontrolą

Trening EMS wykorzystuje właśnie formę treningu siłowego z własnym ciężarem ciała. Wykonywane ćwiczenia mają charakter statyczny, bazujący na napięciu mięśniowym z dodatkowym bodźcem jakim jest impuls generowany z maszyny. Istotnym faktem podczas treningu prowadzonego w naszym studio jest ciągła obecność trenera, który kontroluje technikę wykonywanych kolejno ćwiczeń, a także dba o wywołanie odpowiedniego napięcia mięśniowego, co stanowi podstawę tej formy treningowej.

Po pierwsze bezpieczeństwo

Istotnym faktem dotyczącym treningu siłowego bez użycia dodatkowych obciążeń jest bezpieczeństwo stawów. Nie będą one nadmiernie przetrenowane dźwiganiem, co chroni je przed kontuzjami, a poprzez uelastycznienie i wzmocnienie mięśni stawy zostają odciążone w znacznym stopniu. Dzięki temu mamy pewność, że nasz trening będzie w pełni bezpieczny.

Trening EMS wykorzystuje metodę treningu siłowego z własnym ciężarem ciała, co stanowi bezpieczną formę ćwiczeń oraz zapewnia poprawę efektywności pracy mięśni w znacznym stopniu. Każdy trening w naszym studio jest prowadzony w sposób indywidualny, z pełnym zaangażowaniem trenera. Czeka na Ciebie Zespół, który zapewni Ci najlepszy, a co ważne w pełni bezpieczny trening!