Każda forma treningowa wymaga odpowiedniego przygotowania ciała. Dla różnych dyscyplin zawsze potrzebne będzie ogólne przygotowanie odpowiednich partii mięśniowych. Istnieje jednak pewna grupa mięśni, o której powinniśmy pamiętać zawsze, ponieważ stanowi ona podstawę do każdej formy treningowej.

Rusztowanie ciała

Core (ang. rdzeń) to mięśnie stanowiące część “centralną” naszego ciała. Są to zarówno mięśnie grzbietu, brzucha, czy pośladków, które zapewniają odpowiednie ułożenie miednicy oraz zachowanie wyprostowanej postawy. Bez nich kręgosłup nie utrzymałby całego ciała, mimo tego, że nazywamy go przecież rusztowaniem. Współpracuje on z mięśniami, które możemy, a nawet powinniśmy wzmacniać.

Zadbaj o stabilizację

Ćwiczenia angażujące mięśnie core są ćwiczeniami stabilizującymi, podczas których angażowane są mięśnie głębokie, co pomaga w pracy nad odpowiednia postawą ciała. Jest to podstawa do uprawiania każdej dyscypliny sportu w pełni bezpiecznie, bez narażania na kontuzje.

Impuls a core

Trening EMS jest świetną metodą, która wspomaga wzmacnianie core. Impuls generowany podczas treningu dociera także do mięśni głębokich, stymulując je do działania. Odpowiednio dobrane ćwiczenia pomagają w zaangażowaniu mięśni posturalnych, które wezmą na siebie “ciężar” dźwigany przez kręgosłup, znacznie go odciążając.

Pamiętajmy o tym, aby nasze ciało było odpowiednio przygotowane do treningów i większego wysiłku fizycznego. Zadbajmy o wzmacnianie core wykonując ćwiczenia stabilizujące. Są to ćwiczenia statyczne, angażujące także głębsze partie mięśniowe. Impuls używany w treningu EMS dociera także do nich, pobudzając je do intensywnej pracy. Zadbaj o core i wypróbuj EMS już dziś!