Trening EMS jest pełną jednostką treningową i jest to forma głównie wysiłku siłowego, ale ćwiczenia oraz rodzaj impulsu można dobrać w taki sposób, aby przekierować trening na cardio, czy nawet na relaksację mięśni (impuls stanowi wtedy formę masażu dla tkanek). Trening EMS warto wykonywać raz w tygodniu, aby dać mięśniom odpowiedni czas na regenerację. Ale czy między treningami z elektrostymulacją można wykonywać inne rodzaje aktywności?

Trening szyty na miarę

Trening EMS jest w pełni dostosowany do możliwości osoby ćwiczącej. Ma wiele zalet i ma wszechstronne działanie – oprócz budowania masy mięśniowej ćwiczymy ogólną stabilizację ciała, poprawiamy ukrwienie tkanek, wpływamy także na przykład na poprawę sylwetki dzięki odpowiedniej technice ćwiczeń. Do treningu o charakterze siłowym można śmiało dobrać trening cardio (na przykład bieganie).

Słuchaj ciała

Należy pamiętać o tym, żeby szczególnie na początku przygody z treningiem EMS dać sobie czas na odpowiednią regenerację (to właśnie wtedy tak naprawdę powstają efekty treningowe), a ewentualne, dodatkowe treningi włączać stopniowo i zgodnie z tym, co podpowiada nam ciało. Jeśli czujemy dużą bolesność mięśni po treningu dajmy im czas na odbudowę, aby efekty treningowe były w pełni zadowalające.

Trening XXI wieku

Metoda treningu EMS została stworzona z myślą o wszystkich grupach wiekowych i różnych możliwościach każdego trenującego. Dzięki temu sesje treningowe mogą spełnić dużo znacznie różniących się od siebie oczekiwań. Osoby regularnie trenujące mogą traktować EMS jako jeden z kilku różnych treningów w tygodniu, a bardziej początkujący stopniowo wdrażać inne formy treningu, jeśli tego potrzebują.

Trening EMS może być połączony z innymi formami aktywności, najważniejsze jest aby plan treningowy spełniał potrzeby danej osoby, a organizm miał szansę odpowiednio się regenerować. Warto omówić wszystkie swoje wątpliwości z trenerem, który kompleksowo przeprowadzi Cię przez trening EMS oraz doradzi także na przykład w kwestiach żywieniowych, abyś mógł osiągać swoje cele i poczuć pełną satysfakcję z treningu.