Wiele naszych codziennych działań poprzedzonych jest motywacją. Niektóre czynności przychodzą łatwiej, do innych musimy się nieco mobilizować. Nie każdy lubi spędzać czas w sposób aktywny i potrzebuje ogromnej dawki motywacji, aby podjąć regularną aktywność fizyczną. Podobno najgorzej jest zacząć, ale czasami droga może być bardzo wyboista. Czy istnieją jakieś sposoby, aby zachęcić się do treningów i nie poddać się zbyt łatwo?

Wyznacz cel

Praktycznie każdym działaniem dążymy do osiągnięcia jakiegoś celu, nawet jeśli świadomie go nie wyznaczymy. W kwestiach treningowych warto zastanowić się czego oczekujemy, jakie efekty będą dla nas najbardziej satysfakcjonujące. Ważne, aby cele początkowo były “mniejsze”, a w kolejnych etapach “rosły”. Warto wyznaczyć sobie jeden cel główny (który może być na przykład tym finalnym), a później pomyśleć o tych pośrednich, które osiągniemy po drodze, co z całą pewnością da nam siły na więcej.

Stwórz plan

Mnóstwo osób korzysta z usług trenerów personalnych. Na samym początku współpracy tworzą oni plan treningowy. Na początek wystarczy, aby samemu przemyśleć kiedy znajdziemy czas na trening, jaka forma sprawi nam najwięcej przyjemności i jak rozegrać to logistycznie. Jesteśmy wciąż bardzo zabiegani, żyjemy szybko i nie zawsze mamy energię do ćwiczeń. Warto więc zastanowić się czy lepiej nam planować trening rano, czy wieczorem. Świetną formą będzie trening EMS, który zabiera tylko 20 minut.

Razem raźniej

Istnieją różne rodzaje treningu – niektórzy wolą ćwiczenia w domowym zaciszu, inni chętniej skorzystają z usług trenera personalnego, znajdą się także tacy, którzy wybiorą zajęcia grupowe. Niezależnie od tego jaka forma odpowiada nam najbardziej możemy podjąć treningowe wyzwanie na przykład z kimś bliskim. Nawet jeśli ćwiczycie osobno, a wasze cele są odmienne nadal możecie wymieniać się spostrzeżeniami, radami, czy osiągnięciami. Z pewnością będzie to najlepsza motywacja dla obu stron.

Nasze studio oferuje trening, którego zalety możemy wymieniać w nieskończoność. Nasi trenerzy zaopiekują się Tobą i będą towarzyszyć Ci na każdym kroku przygody z treningiem EMS. Zadbają nie tylko o technikę ćwiczeń, ale także wspólnie określicie Twoje cele, aby przebieg całego procesu przebiegał w pełni efektywnie. W BodyUp prowadzimy treningi zarówno indywidualne, jak i w parach. Jeśli motywuje Cię obecność Twojego partnera, siostry, czy po prostu przyjaciela możecie ćwiczyć razem. A może to Ty chcesz zachęcić do aktywności swojego Tatę? To idealna okazja do zmoblilizowania bliskiej osoby do podjęcia wspólnych ćwiczeń. Ważną zaletą treningu EMS jest jego pełne bezpieczeństwo dla stawów, mogą spróbować go więc osoby w każdym wieku!

Osiągnij(cie) swój cel z BodyUp!