Metoda treningu metabolicznego pozwala podkręcić nasz metabolizm, a właściwie głównie ten ściśle związany z mięśniami. Należy pamiętać, że każdy trening należy wykonywać z dbałością o technikę, aby uniknąć przeciążeń lub kontuzji. Sprawdź czy trening metaboliczny jest tym odpowiednim dla Ciebie.

Anabolizm, katabolizm

Metabolizm jest zbiorem reakcji zachodzących w każdej komórce ciała, która przyswaja substancje pokarmowe dostarczone do organizmu. Reakcje te możemy podzielić na anaboliczne, czyli takie w których następuje synteza oraz kataboliczne, w których mamy do czynienia z rozpadem. Reakcje te kontrolowane są przez różne mechanizmy, dzięki którym metabolizm nieco zwalnia lub przyspiesza.

Trening interwałowy

Metoda treningu metabolicznego oparta jest najczęściej na interwałach, które polegają na wykonywaniu krótkich, lecz intensywnych serii ćwiczeń przeplatanych także z trwającymi krótko przerwami. Dzięki temu mięśniom zaczyna brakować tlenu i powstaje tak zwany dług tlenowy, czyli zjawisko, w którym zapotrzebowanie na tlen jest zwiększone także po wysiłku, a organizm żeby wyrównać jego poziom nadal po treningu musi pracować z wysoką intensywnością, dzięki czemu spalana jest duża ilość kalorii.

Trening metaboliczny i EMS

Maszyny do treningu z elektrostymulacją wyposażone są w odpowiedni rodzaj impulsu, który świetnie nadaje się do wykonywania treningu metabolicznego. Intensywne, proste technicznie ćwiczenia przeplatane z przerwami pozwalają w krótkim czasie uzyskać efekt długu tlenowego, dzięki czemu ilość spalonych kalorii znacznie wzrośnie, a mięśnie dodatkowo pobudzane przez impuls wykonają intensywną pracę. Trening metaboliczny w połączeniu z treningiem siłowym może dać naprawdę spektakularne efekty.

Trening metaboliczny to intensywna forma ćwiczeń, pozwalająca na znacznie zwiększenie ilości spalanych kalorii. W połączeniu z elektrostymulacją może dawać naprawdę świetne efekty treningowe, a indywidualne podejście do klientów sprawia, że ćwiczenia stają się w pełni dostosowane do potrzeb danej osoby. Sprawdź ten rodzaj treningu EMS, może to właśnie metoda jest idealna dla Ciebie!