Wszyscy fani białego szaleństwa z utęsknieniem czekają na zimę i pierwszy śnieg. Narciarstwo i snowboarding są sportami sezonowymi, co znaczy, że nasz organizm po dłuższej przerwie musi na nowo się przystosowywać do tego rodzaju wysiłku.

Na stoku

Narciarstwo jest wymagającym sportem, w którym głównie obciążone są kończyny dolne, a stawy kolanowe najbardziej narażone na kontuzje. Podobnie wygląda także jazda na desce snowboardowej. Narciarze rekreacyjni często nie zdają sobie sprawy na jakie obciążenia narażone zostaje ich ciało podczas pobytu na stoku. Często rezygnują z rozgrzewki, która stanowi ważną, jeśli nie najważniejszą część “treningu” narciarskiego, ponieważ przygotowuje zmarznięte mięśnie i stawy na spore obciążenia.

EMS a narty

Pewnie zadajecie sobie pytanie jak trening EMS może przygotować Was do sezonu narciarskiego? Jest to trening siłowy, który angażuje możliwie największą część mięśni szkieletowych dzięki impulsowi elektrycznemu docierającemu z maszyny oraz własnemu napięciu mięśniowemu. Przez to połączenie w krótkim czasie zyskujemy większą siłę oraz wytrzymałość mięśni. Dzięki lepszej wydolności kolejne godziny spędzone na stoku będą stanowiły dla nas mniejsze obciążenie.

Zdrowe stawy

Trening EMS może stanowić świetne przygotowanie do sezonu narciarskiego także dla stawów, dzięki mocniejszym mięśniom stawy zostają w dużym stopniu odciążone i są w mniejszym stopniu narażone na kontuzje (najczęstszymi kontuzjami wśród narciarzy są te związane ze stawami kolanowymi). Dzięki regularnej, umiarkowanej aktywności fizycznej stawy funkcjonują dużo sprawniej i są lepiej przygotowane na przyjęcie dużych obciążeń.

c Warto pomyśleć o tym, aby przed sezonem narciarskim skorzystać z odpowiedniego rodzaju treningu przygotowawczego. Metoda EMS dzięki swojemu wszechstronnemu działaniu świetnie sprawdzi się w przygotowaniu do wyzwań dla organizmu na stoku narciarskim.