Zostanie mamą potrafi przewrócić życie do góry nogami, a młodzi rodzice często w natłoku nowych obowiązków zapominają o sobie. Okres ciąży to dla ciała kobiety rewolucja i ciągłe wyzwania, a po porodzie najwięcej uwagi mamy skupia się na noworodku. Często kobiety zapominają o tym, że powinny zadbać także o siebie, aby jeszcze efektywniej móc opiekować się maluchem, a same dać sobie czas na odpoczynek.

Ruch to zdrowie

Okres połogu (do mniej więcej 6 tygodni po porodzie) to czas, w którym organizm wraca do stanu sprzed ciąży. Wtedy najlepiej wybierać takie formy aktywności jak na przykład spacery, czy inne formy, które nie przeciążają dodatkowo organizmu, który jest wtedy zajęty ‘przeorganizowaniem’ wszystkiego po porodzie. Po okresie połogu można zacząć wprowadzać intensywniejsze aktywności, a dla zabieganych mam najlepszą formą treningu może okazać się trening EMS.

Trening EMS a karmienie piersią

Podczas wprowadzającej sesji treningowej trener z pewnością przeprowadzi z Tobą pełną ankietę, ale warto poinformować go o ewentualnych wątpliwościach. Pewnie zadasz sobie pytanie czy trening z elektrostymulacją będzie odpowiedni dla kobiet karmiących. Nie ma żadnych przeciwwskazań do przeprowadzenia treningu w takiej sytuacji. Intensywność impulsu można dostosowywać na poszczególnych partiach ciała indywidualnie, można więc całkowicie wyłączyć obszar klatki piersiowej, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Trening EMS po cięciu cesarskim

Organizm może dłużej dochodzić do siebie po porodzie przez cięcie cesarskie ze względu na naruszone powłoki brzuszne oraz bliznę. Z pójściem na trening EMS w takiej sytuacji należy powstrzymać się do momentu aż blizna w pełni się wygoi. Najlepiej skonsultować to z lekarzem, czy fizjoterapeutą, aby mieć pewność, że minął odpowiedni czas i w pełni bezpiecznie możesz pójść na trening EMS.

Trening EMS trwa tylko 20 minut, a jeśli potrzebujesz to do naszego studia możesz przyjść z Twoją pociechą, aby cały czas mieć ją na oku. Chwila dla siebie pod czujnym okiem trenera da Ci więcej sił oraz lepsze samopoczucie, to najlepszy prezent jaki możesz sobie sprawić w tak wyjątkowym momencie, kiedy większość Twojej uwagi skupiona jest na dziecku. Znajdź chwilę dla siebie – to tylko 20 minut razy w tygodniu!