Trening EMS ma bardzo szerokie zastosowanie dzięki swojemu wysokiemu poziomowi bezpieczeństwa podczas całego procesu treningowego. W BodyUp dbamy o najwyższy poziom komfortu naszych klientów, dlatego każdy może czuć się u nas w pełni komfortowo. Trening EMS jest świetną formą aktywności dla grupy seniorów, dla których klasyczny trening na siłowni może być zbyt dużym obciążeniem (szczególnie dla układu kostnego, a także mięśniowego).

Bezpieczne stawy

Jeśli chcemy zachować sprawność na lata warto spróbować treningu z elektrostymulacją. Z wiekiem spada poziom wapnia w kościach, zmniejsza się także ich masa, przez co dużo łatwiej o urazy kostne i stawowe. Podczas treningu EMS nie korzystamy z żadnych obciążeń zewnętrznych i możemy dostosować go do możliwości każdego, dzięki czemu trening jest w pełni bezpieczną formą aktywności dla kości i stawów.

Poprawa koncentracji

Wraz z wiekiem możemy tracić możliwość skupienia uwagi na dłużej, ponieważ poszczególne komórki mózgu powoli zanikają. Dzięki regularnej aktywności fizycznej ćwiczymy także nasz mózg, dzięki czemu możemy przyswoić więcej informacji i poprawić koncentrację. Cały trening EMS odbywa się pod nadzorem trenera, który dba o jego przebieg i poprawia technikę ćwiczeń, dzięki czemu możemy poświęcić maksymalną ilość uwagi właśnie na treningu.

Młodość na lata

Już około 25 roku życia zanikają włókna elastynowe w skórze, przez co może stawać się ona mniej sprężysta i zaczyna tracić “gęstość”. Impulsy podczas treningu EMS docierają oczywiście do warstwy mięśniowej, ale po drodze muszą pokonać skórę i skutkiem ubocznym tego procesu jest pobudzenie włókien elastynowych do namnażania nowych komórek.

Trening EMS to gwarancja zachowania sprawności na lata, dzięki tej metodzie Twój trening może być w pełni bezpieczny, a Ty możesz skupić się na dążeniu do celu treningowego, który wyznaczasz wraz z naszymi trenerami. Twoja sprawność i zachowanie zdrowia zależą od Ciebie, a my pomożemy Ci w realizacji Twoich celów!