Trening EMS jest innowacyjną metodą treningową, pozwalającą w 100% wykorzystać potencjał naszych mięśni i sprawiającą, że nasz układ mięśniowy staje się coraz mocniejszy i może lepiej radzić sobie z licznymi obciążeniami.

Jak działa mięsień?

Nasze mięśnie są wciąż pobudzane do kurczenia i rozkurczania się. Informacje do układu mięśniowego przesyłane są z mózgu, więc to tam de facto rozpoczyna się praca mięśni. Mięsień jest więc efektorem, czyli miejscem, w którym powstaje odpowiedź na bodziec. Mięśnie szkieletowe działają zależnie od naszej woli (mimo, że w dużej mierze nie zwracamy szczególnej uwagi na ich działanie), nie są zdolne do ciągłej pracy i męczą się, można je oczywiście trenować i zwiększać ich wytrzymałość oraz siłę, ale zawsze potrzebna jest im regeneracja.

Elektrostymulacja

Była wykorzystywana w fizjoterapii od dawna, jednak miała na celu pobudzanie rozluźnionego (często w zaniku) mięśnia do skurczu. Na przykład po ściągnięciu z kończyny gipsu, oprócz ćwiczenia rozleniwionych mięśni zalecana jest jego elektrostymulacja, aby bodziec zewnętrzny pobudził go do skurczu. Zaczęto sprawdzać działanie elektrostymulacji na mięśniach, które znajdują się już w fizjologicznym skurczu i zbadano, że podczas pracy mięśnia z dodatkowym impulsem zewnętrznym zaangażowana zostaje maksymalna ilość włókien mięśniowych.

Innowacyjny trening

Trening EMS jest świetną metodą ćwiczącą siłę oraz wytrzymałość mięśni szkieletowych. Jego zaletą jest to, że impuls z maszyny dociera także do głębokich warstw mięśni, których praktycznie nie da się zaangażować do pełnej pracy podczas klasycznego treningu. Dodatkową zaletą treningu EMS jest jego bezpieczeństwo, dzięki czemu osoby w okresie rehabilitacji po kontuzjach, czy zabiegach mogą skorzystać z tej metody. Dzięki pracy z własnym ciężarem ciała oraz impulsem (jedynym używanym obciążeniem zewnętrznym) trening jest w pełni bezpieczny dla stawów i nie kontuzyjny.

Jeśli jesteś w procesie rehabilitacji, masz bóle pleców lub chciałbyś po prostu wzmocnić swoje ciało ten trening jest idealną formą ćwiczeń. W pełni komfortowych warunkach trenerzy stworzą dla Ciebie trening, który pozwoli Ci wrócić do pełnej sprawności. Pamiętaj, że nie stanie się to bez Twojego zaangażowania i włożonej pracy! W drodze do celu będzie towarzyszyć Ci nasz zespół, który jest w pełni gotowy do podjęcia z Tobą wyzwania. A Ty, jesteś na nie gotowy? Wypróbuj trening na miarę XXI wieku już dziś!